Porady

Co jest objęte gwarancją?

Gwarancja obowiązuje pod warunkiem, że mebel jest prawidłowo użytkowany. Obejmuje wady wynikające z procesu produkcji lub usterki surowca. Reklamacji nie podlegają: meble z wadami jawnymi widocznymi w dniu zakupu, nierównomierne wybarwienie wynikające z naturalnych właściwości drewna, uszkodzenia wynikające z niewłaściwego użytkowania, uszkodzenie wynikające z niewłaściwego czyszczenia, naturalne zużywanie się produktu.

Czy Ganiwex zajmuje się również wykończeniem wnętrz?

Wykończenie wnętrz (terakota, glazura, tynki, instalacje gazowe, położenie kafelków czy elektryka itd.) należy do ekip wykończeniowo-budowlanych. Jako zakład stolarski zajmujemy się głównie produkcją oraz montażem mebli i nie mamy pracowników z uprawnieniami SEP. Nie zajmujemy się w związku z tym instalacjami gazowymi, elektrycznymi, hydraulicznymi  itp.

Jak dobrać AGD do mebli kuchennych?

Przy planowaniu wymarzonej kuchni warto wziąć pod uwagę nie tylko wymiary tradycyjnych szafek, ale także tych przeznaczonych  na zabudowę sprzętu AGD.  Docelowe parametry sprzętu AGD dobrze jest więc uwzględnić już na etapie projektowania. Przy doborze sprzętów AGD i ustaleniu ich docelowych parametrów radzimy skorzystać z profesjonalnej pomocy naszych ekspertów, którzy uwzględnią nie tylko Twoje preferencje, metraż pomieszczenia ale także względy praktyczne użytkowania poszczególnych elementów kuchni.

Jeśli jednak planujesz zrobić to samodzielnie pamiętaj o kilku praktycznych kwestiach:
a.    Nie zaczynaj od końca
Najpierw zaplanuj wygląd i wyposażenie kuchni a dopiero potem wybieraj odpowiadający ustalonym założeniom sprzęt AGD. Kupiony okazyjnie sprzęt kuchenny może okazać się nieodpowiedni do wymarzonej kuchni. Sam sprzęt wybieraj również w odpowiedniej kolejności. Najbardziej widocznymi w kuchni elementami będą piekarnik oraz lodówka i to one powinny być wybrane  w pierwszej kolejności. Kolejnymi elementami są płyta grzewcza, zlew, okap i ewentualnie zmywarka.
b.    Uwzględnij różne czynniki
Przy wyborze sprzętów AGD uwzględnij różne czynniki, w tym także ich praktyczność i użyteczność  dla Twojej rodziny
Jeśli na przykład planujesz zamontować w swojej kuchni zmywarkę to przy dużej rodzinie warto zamontować czasem większą zmywarkę, nawet kosztem innych mebli i urządzeń jeśli metraż Twojej kuchni jest niewystarczający.
c.    Pamiętaj o wymiarach szafek
Standardowo wymiary szafek pod zabudowę sprzętu AGD powinny one mieć następujące szerokości:
•    Piekarnik: 60 cm
•    Lodówka: 60 cm
•    Zlewozmywak: 50/60/80 cm (jedno-, półtora- i dwukomorowy)
•    Płyta ceramiczna: 60 – 80 cm

Jak mam dbać o meble?

Odpowiednie użytkowanie i pielęgnacja mebli pozwala cieszyć się nimi przez długie lata.

Oto kilka wskazówek i zaleceń co możesz zrobić, aby przedłużyć życie swoim meblom:

1.    Optymalnymi warunkami dla mebli są pomieszczenia o umiarkowanej wilgotności (50-70%) oraz temperaturze powietrza (15-30 stopni C). Dlatego zadbaj o regularne wietrzenie pomieszczeń i ustawianie swoich mebli z dala od źródeł ciepła.
2.   Nie narażaj lakierowanych powierzchni mebli na tarcie o jakikolwiek element.
3.    Zadbaj o odpowiednie ustawienie i unikaj kontaktu mebli z przedmiotami o ostrych krawędziach i chroń je przed obiciem i porysowaniem.
4.    Na meblach nie stawiaj gorących przedmiotów, naczyń zwłaszcza bezpośrednio zdjętych z płyty grzewczej – należy je zawsze odkładać na deskę lub podkładkę.
5.    Chroń meble przed działaniem wody. Szczególnie w przypadku wylania wody w okolicach połączeń blatów, należy niezwłocznie po zaistnieniu tego faktu usunąć wodę suchą szmatką.
6.    Podczas czyszczenia i konserwacji frontów używaj miękkich i suchych lub lekko wilgotnych tkanin oraz preparatów przystosowanych do konserwacji materiałów z jakich wykonano meble. Nie używaj substancji, których nie znasz i nie masz pewności, czy nie uszkodzą mebli.
Nie używaj również do tego celu ostrych detergentów!

Jak mogę zamówić meble?

Zamówienie mebli następuje w 4 etapach:

1.    PROJEKT I WSTĘPNA WYCENA
Wykonujemy meble na podstawie projektów klienta, można je również zaprojektować u nas w firmie. Koszt projektu z pomiarem na terenie Olsztyna to 500 zł (poza Olsztynem do ustalenia). Cena obejmuje dwie korekty projektu.

2.    WYBÓR MATERIAŁÓW
Wybór materiałów obejmuje również wybór systemów, okuć oraz wszystkich innych niezbędnych elementów. Na tym etapie następuje również korekta wyceny, uwzględniająca wszystkie wybory.

3.    PODPISANIE ZAMÓWIENIA
Na tym etapie oprócz podpisania zamówienia następuje również wpłata zaliczki.

4.    MONTAŻ MEBLI
Ostatnim etapem jest dowóz mebli, ich montaż i końcowe rozliczenie z klientem.

Ile będę czekać na swoje meble?

Czas realizacji zamówienia to około 4 do 5 tygodni od momentu złożenia zamówienia i wpłacenia zaliczki do montażu.